Harjavaltalainen yrittäjä Saku Ojala tietää aina, milloin pyöräilykausi käynnistyy ja nurmikot alkavat kasvaa – jopa ilman, että kummastakaan tarvitsee erikseen ottaa selvää. Sen verran huomattavan piikin polkupyörä- ja pienkonekorjaajan arkeen muun muassa huollettavat pyörät ja ruohonleikkurit tuovat keväisin.
Saku Ojala oppi pyörien korjaamisen jo varhain – aprillipäivänä hän saavutti huomattavan merkkipaalun
Saku Ojala aloitti polkupyörien ja pienkoneiden korjaamisen jo 12-vuotiaana. Myöhemmin hän osti oppi-isänsä yritystoiminnan.
Harjavaltalainen yrittäjä Saku Ojala on huoltanut ja korjannut polkupyöriä sekä pienkoneita liki koko ikänsä. Hän aloitti Kokemäen Korkeaojalla, mutta muutti myöhemmin Harjavaltaan.